• Aktualności
Bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutą, dietetykiem oraz wiele więcej – już 18 maja w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim!

14 maja, 2024

Bezpłatne konsultacje dietetyczne, porady fizjoterapeutów, pomiary składu ciała, ciśnienia krwi oraz glukozy – to, oraz wiele więcej czeka na wszystkich mieszkańców Sosnowca już w sobotę, 18 maja. Właśnie wtedy, Sosnowiecki Szpital Miejski organizuje Dzień Pacjenta Szpitali Powiatowych, bezpłatne wydarzenie, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia. Partnerem spotkania jest Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

Zdrowie to najcenniejszy skarb, o który trzeba dbać. Zgodnie z tą maksymą, już w sobotę, 18 maja w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim – przy ul. Szpitalnej 1 – odbędzie się Dzień Pacjenta Szpitali Powiatowych. Od godziny 10:00 do 14:00 na mieszkańców Sosnowca czekać będą m.in. specjaliści z zakresu dietetyki i fizjoterapii, którzy chętnie będą dzielić się swoją wiedzą ze wszystkimi odwiedzającymi.

Wspólnie ze Śląskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Dietetyki eksperci pomogą m.in. zmierzyć skład masy ciała, a także udzielą licznych porad dotyczących dbania o zdrową dietę czy właściwego odżywiania się w różnych chorobach, takich jak cukrzyca.

– Już niebawem nasi mieszkańcy będą mogli wziąć udział w nowym święcie, jakim jest Dzień Pacjenta Szpitali Powiatowych. To wyjątkowe wydarzenie organizowane wspólnie ze Związkiem Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, które swoim zasięgiem obejmuje zrzeszone szpitale z innych miast. Zapraszamy serdecznie 18 maja do naszej placówki przy ul. Szpitalnej 1, gdzie na mieszkańców będą czekać nasi wspaniali specjaliści. Warto zadbać o swoje zdrowie – mówi Aneta Kawka, Prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Dla odwiedzających przygotowano darmowe porady fizjoterapeutów, którzy podpowiedzą, jak uzyskać dostęp do bezpłatnych świadczeń z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. Mieszkańcy będą mogli poznać szereg ćwiczeń dla zdrowia, które każdy może wykonywać u siebie w domu, a osoby będące po różnych urazach i schorzeniach narządu ruchu otrzymają komplet niezbędnej wiedzy, jak dbać o prawidłową rekonwalescencję. Przygotowano także bezpłatne pomiary ciśnienia krwi oraz poziomu cukru we krwi wraz z szeregiem bezcennych porad – wszystko to dla zdrowia mieszkańców.

Miejsce: Sosnowiecki Szpital Miejski, ul. Szpitalna 1

Data: 18 maja (sobota), godz. 10:00 – 14:00